Звездата на Байерн Мюнхен Ариен Робен смята, че все още нищо не е решено в полуфиналният сблъсък от Шампионска лига с тима на „каталунците” и те трябва да повторят представянето си от първата среща.
29-годишният холандски национал предупреди своите съотборници да не се отпускат за мача-реванш на „Камп Ноу”, след като техния именит съперник е способен да обърне развоя на събитията в своя полза.
„Баварците” направиха впечатляващо представяне на „Алианц Арена” в първия полуфинален мач и според Робен, те трябва да подходят по същия начин към реванша в Испания, ако искат да достигнат финала на Шампионска лига.
По този повод той заяви в последните футболни новини на официалния сайт на клуба:
„Ние искаме да достигнем финала и това означава, че ще трябва да играем така, както го сторихме в първия мач срещу Барселона и не трябва да има нито един процент на отпускане.”
„Най-голямата грешка, която можем да направим е да си помислим, че вече сме се класирали за финала. Ако има отбор, който може да превъзмогне дефицит от четири гола, то това е Барселона.”
„Ние трябва да дадем всичко от себе си още от първата минута на срещата. Трябва да бъдем готови за всякакви изненади.”
Трудно е да се даде ясна прогноза за мачове от този ранг, в който участват два от най-добрите клубни отбори в света.